Rss Facebook Youtube

V sobotu proběhlo slavnostní zakončení sezony

 V sobotu proběhlo v restauraci U Štálichů v Čížové slavnostní zakončení velmi úspěšné sezony 2016 tréninkového střediska Luka racing. Letos jsme se takto rozloučili se sezonou již poosmé. Setkání proběhlo tentokrát v restauraci v Čížové, kde se konali první ročníky této akce. Večerem již tradičně provázel Martin Cáp, který si pro letošek připravil mimo jiné dražbu, či velmi vtipný souboj v kvízu z dostihového prostředí.

 Zejména dražba byla letos výjimečná, protože se dražil bič s podpisem evropského rekordmana a francouzského šampiona PC Boudota. Pierre-Charles Boudot se stal novým evropským jezdeckým rekordmanem v počtu vítězství za sezónu na rovině. Letos jich již získal 275 a překonal tak letitý rekord. Dokonce útočí na absolutní rekord, který drží překážkový jezdec AP McCoy, který získal 289 vítězství. Tento opravdu vzácný bič po dlouhém dražebním souboji získal český šampion na rovině Jan Rája. Gratulujeme! Výtěžek z dražby přesahující 13 000 Kč., půjde na rekonstrukci zámku v Čížové.     

 Martin Cáp dále zmínil nejzajímavější statistická data letošní sezony. Celkem naši svěřenci včetně prémií získali 15 376 071 Kč., což je nejvíce v historii. Nejvíce se na tom podíleli zisky z Francie, odkud jsme odvezli 525 523 euro, což je nejvyšší suma výher v této zemi získaná českým trenérem v historii. Ve Francii se podařilo získat 15 vítězství, což je též český rekord. Z koní vyhrál nejvíce Wireless, který včetně prémií letos vydělal 3 152 900 Kč., což je nejvíce z rovinových koní v ČR, a mohl by aspirovat na titul koně roku.

 V hlavním programu kromě promítání všech letošních úspěchů, vstoupili do Síně slávy Luka racing Waka Laura, Talar a Donn Halling. Dalším bodem programu bylo předání cen pro vítěze soutěže Luka racing stars. Letos zvítězila Nela Rymešová a nejúspěšnějším koněm v soutěži byl Ventaron. Sponzor soutěže Martin Bláha ze společnosti Maentiva přislíbil podporu soutěži i pro příští rok, takže od ledna se můžete do soutěže registrovat na webu Luka racing pro ročník 2017.  

 Akce se zúčastnilo okolo osmdesáti lidí a všichni se dobře bavili až do ranních hodin. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další sezonu.